Linka bezpieczeństwa LB 102
Zatrzaśnik AZ 003 Zatrzaśnik AZ 023 Budowa linki bezpieczeństwa LB 102 Zabrania się stosowanie linki LB 102 w sprzęcie chroniacym przed upadkiem zastosowanie linki bezpieczenstwa LB 102
Cena 208 zł

dostawa:  Gratis - min 3 szt producent:  Protekt








Opis produktu:

Uniwersalna linka bezpieczeństwa LB 102 która posiada trzy końce. Zrobiona jest z liny poliamidowej rdzeniowej w oplocie i ma  średnice 10.5mm. Dodatkowo linka posiada trzy zatrzaśniki. Pierwszy to AZ 003 który jest nierozłączny i zakręcany wykonany z duraluminium. Dwa kolejne zatrzaśniki to AZ 023 które również wykonane są z duraluminium i są nierozłączne posiadające zapadki blokujące. Zatrzaśnik AZ 003 otwiera się na szerokość 20mm z kolei zatrzaśniki AZ 023 na szerokość 60mm. Taki zestaw świetnie nadaje się do ubezpieczania użytkownika przed upadkiem.

W skład linki wchodzi:

- podwójna linka bezpieczeństwa LB 102

- zatrzaśnik AZ 003 zrobiony z duraluminium

- dwa zatrzaśniki AZ 023 zrobione z duraluminium

Zatrzaśniki sprzedawane są wyłącznie wmontowane w sprzęt.

UWAGA!  Zabronione jest łączenie jednej pętli końcowej z amortyzatorem bezpieczeństwa, a drugiej pętli końcowej z punktem konstrukcji stałej.

OKRES UŻYTKOWANIA:

Linkę bezpieczeństwa można użytkować przez 5 lat licząc od daty pierwszego wydania linki do użytkowania. Po 5 latach linkę należy wycofać z użytkowania i poddać kasacji (dokonać fizycznego zniszczenia).

Wycofania z użytkowania wraz z potwierdzeniem w Karcie Użytkowania dokonuje osoba odpowiedzialna w zakładzie pracy za sprzęt ochronny.

 

ZASADY PRAWIDŁOWEJ PRACY Z LINKĄ BEZPIECZEŃSTWA:

- Linkę bezpieczeństwa powinny użytkować osoby przeszkolone do prac na wysokości.

- Linka bezpieczeństwa stanowi wyposażenie osobiste i powinna być używana przez jedną osobę

- Stan zdrowia osoby użytkującej indywidualny sprzęt chroniący przed upadkiem z wysokości nie może wpływać negatywnie na bezpieczeństwo użytkownika podczas pracy lub akcji ratunkowej

- Przed każdym zastosowaniem linki należy dokonać dokładnych oględzin wszystkich części składowych (zatrzaśników, liny, kauszy i szwów) pod względem uszkodzeń mechanicznych, chemicznych i termicznych. Oględzin dokonuje osoba użytkująca linkę. W przypadku stwierdzenia uszkodzeń, linkę należy wycofać z użytkowania. Linkę należy również wycofać z użytkowania i przesłać do producenta w celu oceny dalszej przydatności do użytkowania, jeżeli powstaną jakiekolwiek wątpliwości co do poprawnego stanu linki.

- Podczas okresu użytkowania należy dokonywać dokładnych oględzin co 1 rok licząc od daty wydania linki do użytkowania. Oględzinom podlegają wszystkie części składowe urządzenia (lina, szwy kausze i zatrzaśniki) pod względem uszkodzeń mechanicznych, chemicznych i termicznych. Oględzin linki wraz z potwierdzeniem w Karcie Użytkowania dokonuje osoba odpowiedzialna w zakładzie pracy za sprzęt ochronny, producent lub upoważniony przedstawiciel producenta.

- Wycofania z użytkowania wraz z potwierdzeniem w Karcie Użytkowania dokonuje osoba odpowiedzialna w zakładzie pracy za sprzęt ochronny.

Linkę należy wycofać z użytkowania i poddać kasacji (dokonać fizycznego zniszczenia) jeżeli:

- upłynie więcej niż 5 lat od daty pierwszego wydania do użytkowania.

- stwierdzono mechaniczne, chemiczne lub termiczne uszkodzenia części składowych linki.

- linka brała udział w powstrzymaniu spadania.

- Linkę bezpieczeństwa można użytkować przez 5 lat licząc od daty pierwszego wydania linki do użytkowania. Po 5 latach linkę należy wycofać z użytkowania i poddać kasacji (dokonać fizycznego zniszczenia). Wycofania z użytkowania wraz z potwierdzeniem w Karcie Użytkowania dokonuje osoba odpowiedzialna w zakładzie pracy za sprzęt ochronny.

- Przed kadm zastosowaniem sprzętu chroniącego przed upadkiem z wysokości, którego składnikiem jest linka LB 102 należy sprawdzać czy wszystkie elementy systemu są ze sobą prawidłowo połączone i współpracują z innymi składnikami bez zakłóceń oraz czy są zgodne z obowiązującymi normami:

- PN-EN 361 - dla szelek bezpieczeństwa;

- PN-EN 355 - dla amortyzatorów bezpieczeństwa;

- PN-EN 795 - dla urządzeń zaczepowych.

- Podczas użytkowania należy chronić linkę przed kontaktem z olejami, rozpuszczalnikami, kwasami i zasadami, otwartym płomieniem, odpryskami gorących metali i przedmiotami o ostrych krawędziach. W przypadku jakichkolwiek wątpliwooeci co do warunków otoczenia, w których ma być zastosowana linka, należy zwrócić się do jej producenta w celu określenia możliwości zastosowania linki w tych warunkach.

- Punkt Konstrukcji Stałej, do którego dołączona jest linka bezpieczeństwa musi mieć wytrzymałość min. 15 kN i znajdować się nad miejscem pracy oraz jego budowa powinna uniemożliwić samoistne zsunięcie lub odłączenie się linki bezpieczeństwa. Zalecane jest stosowanie oznaczonych i certyfikowanych Punktów Konstrukcji Stałej zgodnych z PN-EN 795.

- UWAGA: Należy zachować wymaganą wolną przestrzeń (WWP) pod stanowiskiem pracy zgodną z instrukcjami użytkowania amortyzatorów i linek pomocniczych.

- Zabrania się stosowania linki z innymi urządzeniami niż amortyzatory, szelki bezpieczeństwa i urządzenia zaczepowe.

- Linkę należy przechowywać w pomieszczeniach suchych, przewiewnych, i nienasłonecznionych, w warunkach uniemożliwiających zabrudzenie lub uszkodzenie mechaniczne, chemiczne lub termiczne. Przed pierwszym wydaniem do użytkowania linka powinna być przechowywana w opakowaniu producenta.

- Linkę można myć w wodzie w temp. max. 60 stopniach C z niewielką ilością łagodnych ośrodków piorących. Suszyć w stanie rozwieszonym w miejscu oddalonym od źródła ciepła.

- Urządzenie musi być transportowane w opakowaniu (np.: w torbach wykonanych z tkaniny impregnowanej, foliowych workach, plastikowych lub stalowych pudłach) chroniącym je przed wilgocią oraz mechanicznym lub chemicznym uszkodzeniem.

- Zabrania się dokonywania wszelkich napraw lub modyfikacji linek we własnym zakresie.